MAm to, czego potrzebujesz

wiedzę, doświadczenie i pasję

Projektowanie ogrodu

Projekty ogrodów

Projekty przestrzeni publicznych

Projekty przestrzeni publicznych

ogrod25-galeria

Mała architektura i ekspozycje

Nadzór nad wykonawstwem

Nadzór nad realizacją

WELCOME TO MY GARDEN

Ponad 13 lat doświadczeń

Nazywam się Ewa Sztuka-Łomacz.

Kształtowaniem terenów zieleni zajmuje się od czasu ukończenia studiów w 2007 roku.

Projektowanie ogrodów to moja pasja i wielka życiowa przygoda. Specjalizuję się w projektowaniu przestrzeni nowoczesnych, minimalistycznych i spójnych.

Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie na Wydziale Kształtowania Terenów Zieleni. W 2019 roku rozpoczęłam również szkolenie jako dekorator wnętrz.

Podążam za wiedzą i nowymi możliwościami. Biorę udział w wielu szkoleniach branżowych  i wydarzeniach związanych z aranżacją ogrodów. Jeżdżę na targi w kraju i za granicą.

Ewa Sztuka-Łomacz
projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów przez internet

Projektowanie przez internet jest jak najbardziej możliwe. Działam na podstawie mapy w skali 1:500 z naniesionym budynkiem, elementami małej architektury i mediów w oparciu o zdjęcia terenu. Moje projekty są w skali 1:100, jeden centymetr to metr w terenie. Na podstawie takiego projektu wykonasz ogród samodzielnie.

Zaprojektowanie różnorodnych kwestii, jak np. nasłonecznienie, rodzaj gleby, wilgotność podłoża mają znaczenie w kontekście doboru roślin, które stanowią dla siebie dobre sąsiedztwo. Wykorzystuję głównie rośliny zimozielone liściaste i iglaste oraz byliny. Zapewnia to gwarancję sukcesu, aby ogród był atrakcyjny przez cały rok i jednocześnie mało kłopotliwy w pielęgnacji.

Projekt ogrodu tworzy się z myślą, aby wyglądał pięknie przez lata i zarazem nie wymagał zbyt wiele pracy na co dzień. W mojej pracy nie ma miejsca na przypadek i chaos.

Dlaczego warto pomyśleć o projekcie na etapie budowy?

O wyglądzie ogrodu powinno się pomyśleć już na etapie budowy domu, ponieważ mamy wtedy do dyspozycji ciężki sprzęt, który nam pomoże w przygotowaniu terenu pod założenie ogrodu. Ponadto możemy dokładnie zaplanować, gdzie mają się znaleźć przewody elektryczne pod ziemią, które są niezbędne przy doprowadzaniu energii elektrycznej np. do altany albo zlokalizować miejsce systemu automatycznego nawadniania lub pod projekt oświetlenia.

Niestety błędy projektowe mogą okazać się dość kosztowne. Ciągłe przesadzanie roślin i zakup ich bez wcześniejszego planu wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ostatecznie może się okazać że kupiliśmy coś, co w późniejszym projekcie wcale nam nie pasuje. Coś, co musimy znowu przesadzić i szukać miejsca na siłę. Ponadto wszelkiego rodzaju poprawki zawsze oznaczają spore problemy. Zdecydowanie łatwiej tworzyć coś od podstaw z listą zakupów niż eksperymentować.

Stworzę dla Ciebie najpiękniejszy ogród
w każdym wymiarze